News:

Welcome to SMF Ads Support Forum

Main Menu
Coinbase

Romanian

Started by Vyorel, April 19, 2009, 03:04:00 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vyorel


mmtgv

#1
 Nu aveti acces la zona de administrare a acestui mod decat din limba engleza. Aveti 2 variante:

1. Cand vreti sa adaugati/modificati/sterge reclame, comutati forumul pe limba engleza, faceti modificarile dorite, dupa care reveniti la limba romana. Comutarea romana-engleza-romana se face din "Setari pentru server". Asa am facut eu pana cand mi-a venit ideea de la punctul 2...

2. In folder-ul "./Themes/default/languages/" exista 2 fisiere care au legatura cu toate mesajele generate de mod-ul "Ads Management". Fisierele sunt: Ads.english-utf8.php si Ads.english.php. Ce puteti face este sa le copiati si sa le botezati astfel: Ads.romanian-utf8.php, respectiv Ads.romanian.php. Le incarcati pe server si ... gata - aveti acces la zona de administrare a mod-ului "ads Management", avand forumul setat pe limba romana. Singura chestiune este ca mesajele vor fi tot in limba engleza. Puteti sa si traduceti tot continutul acestor fisiere (Ads.romanian-utf8.php, respectiv Ads.romanian.php), insa doar daca nu aveti altceva mai bun de facut - la urma urmei, numai administratorul forumului are acces la zona "Ads Management".